Historie

Denkei 傳系
(Historická řada Soke školy)

1. Someya Chikatoshi 染谷親俊
2. Otsuka Yasuyuki 大塚保之

Rekishi 歴史
(historie)

Meifu Shinkage Ryu je školou japonského bojového umění Shuriken Jutsu, Fundo Kusari Jutsu, Shoken Jutsu, Onken Jutsu a dalších Kakushi Buki (skryté zbraně). Techniky této školy si zakládají na velké hloubce znalostí ve vyučovaných oblastech tréninku a jejich precizním provedení. Zakladatelem této školy byl Someya Chikatoshi, který studoval celý svůj život školu Tenshin Shoden Katori Shinto Ryu pod učitelem jménem Sugino Yoshio, který byl významným představitelem a učitelem této školy. Získal vynikající schopnosti v technikách Shuriken Jutsu, které vycházelo z tradic školy Tenshin Shoden Katori Shinto Ryu. Říká se, že během svého studia tyto techniky zdokonalil.

V roce 1960 založil na základě svých dovedností a znalostí školu Meifu Shinkage Ryu, aby mohl předávat tyto techniky dalším stoupencům. Someya Sensei byl také badatelem v oblasti Shuriken Jutsu. Studoval mnoho stylů, různé typy Shurikenů, seznamoval se s jejich vlastnostmi. Pečlivě studoval letové vlastnosti Shurikenů různých délek i tvarů. Snažil se zjistit, co funguje nejlépe. V červnu roku 1999 Someya Sensei zemřel, a tak škola přešla na Otsuku Yasuyukiho, který pod jeho vedením studoval od roku 1985. Dnes má tato škola centrum v prefektuře Chiba 千葉 v městě Ichikawa 市川, kde Otsuka Sensei předává umění těchto technik nové generaci studentů. Otsuka Sensei začal v roce 2010 vyučovat za hranicemi Japonska a rozšířil tak své umění mezi zájemce po celém světě. Během roku navštěvuje semináře jak v Evropě, tak i na americkém kontinentě. Od roku 2011 vede pravidelně každý rok své semináře i v Praze.

Název Meifu Shinkage Ryu je tvořen 5 čínskými znaky.  Mei 明, Fu 府, Shin 真, Kage 影, a ryu 流, a každý z nich má vlastní význam.

„Mei „明“ znamená jasný. Je také používán pro chytré, moudré a znalé osoby.

„Fu „府“ je organizace v které se tito lidé shromažďují.

„Shin „真“ znamená pravda.

„Kage „影“ znamená stín nebo také zadní strana všech věcí.

Spojení těchto dvou znaků znamená, že každá pravda má svojí opačnou nebo zadní stranu a že pravda a stín jsou neoddělitelné stejně jako obě strany mince. Stejně jako „Kyo-jitsu“ „虚実“ (pravda a lež) nebo „In-Yo“ „陰陽“ (světlo a tma).

Pátý znak „流“ znamená proud nebo tok. Mnoho japonských bojových škol má na konci jména tento znak, který vyslovuje přání předávat umění z mistra na žáky, aby tak vznikl nekonečný vodní tok, který vzniká v horách, protéká pláněmi a vtéká do moří.

Shrneme-li výše uvedené, studenti Meifu Shinkage Ryu by měli pochopit, že všechno na světě má dvě strany. Student potřebuje získat moudrost, aby byl schopný rozlišovat pravdu a její stín (Shinkage) a k tomu mu pomáhají kolegové ve škole Meifu Shinkage Ryu. Název školy Meifu Shinkage Ryu je poselstvím jejího zakladatele Someya Senseie.