Honbu Dojo Praha

Shibu pro Českou Republiku – Honbu Dojo Praha – jediná oficiální pobočka této školy v České Republice, byla založena s laskavým svolením Soke Otsuky Senseie na podzim roku 2011. Tuto pobočku vede Shibucho Filip Bartoš. Cílem této pobočky je studovat techniky školy Meifu Shinkage Ryu pod přímým vedením Soke Otsuky Senseie a Shibucho Filipa Bartoše. Pořádat tréninky tohoto umění v Praze a celé České Republice. Organizovat semináře s výukou technik této školy či prezentovat toto umění formou veřejných ukázek. Shibucho Filip Bartoš je jediným oficiálním učitelem této školy v ČR a proto je také jako jediný zodpovědný za šíření této školy v České Republice.

Shibu – označuje hlavní pobočku pro danou zemi

Honbu Dojo – centrální dojo

Shibucho – označuje osobu zodpovědnou za dané umění v dané zemi

Meifu Shinkage Ryu je jedinou školou v České Republice, která vyučuje autentické shurikenjutsu, Fundo Kusarijutsu a další malé skryté zbraně.

Tréninky se konají pouze formou soukromých tréninků.

v Kasumi Dojo, Květnová 598, Praha 9 – Ďáblice

Každý opravdový zájemce je srdečně vítán.

Zájemci o toto bojové umění mohou navštívit trénink a začít se studiem kdykoli během roku.

Nabízíme kurzy následujících bojových umění:

    • Bujinkan Budo Taijutsu 武 神 館武道体術 – 9 tradičních japonských bojových škol Ninjutsu a samurajských Bujutsu. Obsahuje 36 základních disciplín, z nichž 18 jsou tradiční metody boje používané japonskými samuraji a zbytek jsou metody boje používané válečníky Ninja.
    • Meifu Shinkage Ryu 明府真影流 shurikenjutsu, fundo kusari jutsu, shoken jutsu, onken jutsu a další Kakushi Buki (skryté zbraně)
    • Mugai Ryu Iaido 無外流居合道 – japonský šerm s katanou
    • Toyama Ryu Batto Jutsu 戸山流抜刀術 – japonský šerm s katanou zaměřený na Tameshigiri (sekání rohoží)

KŌRYŪKAI DOJO 光龍会道場 obsahuje filozofii japonských bojových umění, rozvíjí studenty v sebezdokonalování, v respektu k ostatním a všemu kolem nás a to jak v tréninku, tak i v běžném denním životě.

Zaměřujeme se na osobní a individuální tréninkový přístup s velkým důrazem na rozvoj správných a přesných dovedností studentů a jejich začlenění do Budo.

Dojo je svaté místo duchovního a fyzického rozvoje stejně tak jako domov pro jeho studenty. Bojová umění jsou více než jenom techniky, je to také způsob vlastní seberealizace. Studenti a učitelé spolu spojeni v uctivé a rodinné atmosféře, která se rozpíná až do Japonska.

KŌRYŪKAI DOJO 光龍会道場 je podstatou japonských bojových umění a cesty Budo. Bojová umění, která Kōryūkai učí, neobsahují žádné zbytečné nebo nadbytečné pohyby, každý pohyb, který je zde vyučován má hlubší a praktický význam.

KŌRYŪKAI DOJO 光龍会道場 je oficiálním členem Bujinkan Shidoshi-kai Instructors Association, Mugai Ryu European Federation, Shidokai Society, Arab International Martial Arts Federation a Arab International Ninjutsu Federation.

Pokud by jste měli zájem o vytvoření pobočky našeho KŌRYŪKAI DOJO nebo pobočky jednotlivého bojového umění ve Vašem městě neváhejte mě kontaktovat.

Zároveň pokud by jste měli zájem o trénink nebo seminář ve Vašem městě nebo Dojo neváhejte mě také kontaktovat.